У чому відмінності професійної хімчистки матрацу від непрофесійної. І як зрозуміти, що працює професійний майстер по хімчистці

01

Купуючи матрац, ми думаємо про відпочинок і сон. Але задаєте ви собі питання: – «чи потрібно мені його чистити або це може почекати!»

У цій статті, я хочу донести до вас інформацію, що матрац вважається одним з найбільших сховищ алергенів і мікробів, в якому кожен день розмножуються пилові кліщі та бактерії, через які може та, напевно, страждає весь організм.

Як брудний матрац впливає на стан вашого здоров’я!?

Головним алергенним наповнювачем, який набувається в матрац, вважається епідерміс (лусочки людської шкіри). За один рік людина втрачає близько 2-х кг мертвої шкіри, велика частина якої потрапляє всередину матрацу, інша частина залишається на одязі (який щільно прилягає до тіла), а також в усі постільні приналежності (ковдра, подушка, наматрацник).

Також, до алергенних наповнювачів, які проникають в глибину матраца, слід віднести фізіологічні виділення: волосся, лупу, сечу, волосся з області геніталій (часто відноситься до матраців на знімних квартирах і готелях, які не часто користуються послугами хімчистки), потові виділення, слина, підшкірний жир. Якщо ви спостережливі, то під час зміни постільної білизни ви побачите на матраці жовтуваті плями та затерті потемніння на тому місці, де зазвичай спить людина. 

Як зрозуміти, що причина алергії ховається в вашому матраці?

Перші ознаки, за якими можна визначити. що ви стали жертвою алергенів виглядають наступним чином: лягаючи спати здоровими ви прокидаєтеся з червоними очима, забитим носом, зі сверблячкою та почервонінням шкіри. Іноді алергени провокують на кашель та важке дихання, якщо протягом дня все проходить але лягаючи в ліжко це знову повторюється – то у вас будуть проблеми зі здоров’ям.

УВАГА! Якщо ви прокидаєтеся та відчуваєте труднощі з диханням вам терміново потрібно звернутися до лікаря, алергени (пилові кліщі сапрофіти їх фекалії) можуть провокувати алергію та бронхіальну астму у вас і у ваших дітей.

 

Способи усунення алергії з матрацу

Найпростіший спосіб чистки матрацу до котрого вдаються клінінгові компанії це метод екстракторної чистки.

За допомогою миючого пилососу на поверхню матрацу розпиляється миючий засіб (на глибину до 5 мм), після чого вручну натирається щіткою та далі засіб втягується назад в пилосос, чим й завершується весь процес чищення матрацу.

Наносити глибоко миючий засіб неможливо, так як миючий пилосос не зможе витягнути його з глибини більше ніж 1-2 см і тим самим матрац від надлишку внесеної в нього вологи завоняється, що може призвести до появи цвілі та грибку.

Такий метод чистки корисний, але тільки для видимої чистоти поверхні матрацу, але його не можна назвати ефективним в боротьбі з видаленням алергенів, так як він працює тільки на глибині 0,5 см, а кліщі та бактерії знаходяться набагато глибше.

 

Як позбавитися від алергенів, які глибоко в матраці?

На моєму досвіді за 7 років чистки матраців та постільних речей, спочатку я застосовую Американський пилосос KIRBY за допомогою якого завдяки потужній турбо насадці кліщі, мікроби та фізіологічні виділення вибиваються в спеціальний HEPA фільтр, який збирає їх всередині та не пропускає назад у будинок (дивіться фото). Завдяки технології спеціальна щітка створює глибоку вібрацію, яка здатна проникнути на глибину матрацу до 20 см з кожного боку й тим самим витягти назовні велику кількість алергенів, які ви бачите на фото. Такий спосіб дозволяє взяти під контроль розмноження бактерій і кліщів, якщо проводити таку чистку мінімум раз на рік. І тільки після цього етапу, я починаю робити хімчистку матрацу способом, описаним вище за допомогою миючого пилососу.

Поєднання таких методів чистки із застосуванням двох пилососів (один вибиває алергени з матрацу, а другий миє його поверхню) набагато ефективніше, ніж звичайне прання матрацу за допомогою одного миючого пилососа.

Бережіть себе та своє здоров’я, раз на рік почистити матрац дешевше, ніж лікувати все життя бронхіальну астму.

З повагою, майстер Андрій.