Як прибрати жуйку з килима?

01

Жуйкою користуються практично всі. Багатьом знайомі ситуації, коли гумка випадково падає на килим, прилипає до волосся, одягу. Видалити свіжу жуйку легше, ніж ту, що втоптали в палас, застигла на одязі. Не варто відразу намагатися її видалити. Вона ще більше розітреться та в’їсться в матеріал, прибирати стане куди складніше.

Способи видалення жуйки

З м’якою жуйкою потрібно працювати акуратно, щоб сильніше не забруднити поверхню. Головне завдання – підняти гумку на поверхню, відокремити від волокон. Якщо щільність дуже в’язка, краще не чіпати гумку. Найважче прибирати прилиплу жуйку з ворсистого килима, особливо якщо вона вже «укочена» між волосками.

Замороження

  • Льодом. Його беруть з холодильника насипають в пакет, підійдуть кубики з формочки. Пакет з льодом прикладається на гумку та залишається поки вона не затвердіє. Це нейтралізує липкість, вирішувати проблему стане набагато зручніше.
  • Другий спосіб більш масштабний. Якщо на вулиці мінусова температура, можна винести килимок на балкон або покласти на сніг. Доведеться залишити його на всю ніч або пару годин, залежить від температури. Прямо на вулиці можна пробувати зняти предмет, який прилип, якщо не піддається, залишити висіти далі.
  • Третій метод – газ для запальничок, але з ним потрібно бути акуратним. Якщо її розпорошити на жуйку, то вона швидко почне відставати, а газ буде моментально випаровуватися. Маніпуляції слід проводити у провітрюваній кімнаті.

Олія

Використовується евкаліптова, арахісова, оливкова, соняшникова (бажано без заходу, рафінована) олія. Вона повинна розчинити залишки жувальної гумки, допомогти скачати її. Спочатку слід перевірити з краю килимка, чи не залишає олія помітної плями. Не лийте прямо на жуйку, а нанесіть її на ганчірку та акуратно втирайте. Так можна бути впевненим, що зачепить меншу площу. Потрібно стежити, щоб олія не вимазала тканину ще більше.

Використовуємо підручні методи

Добре справляється з даним видом забруднення розчинник. Можна використовувати як в чистому вигляді, так в різних складах, наприклад, для зняття лаку (ацетон), обезжирувач і т.ін. Перед цим необхідно вивчити склад і зрозуміти, чи підійде він для матеріалу килима. Є ризик пошкодити структуру, зруйнувати стійкість фарби, якою був пофарбований палас.

Засіб для зняття макіяжу теж підійде. Все, що забирається скребком потрібно видалити, залишки на ворсі можна змочити цим засобом. Прибрати їх буде простіше.

Можна використовувати миючий засіб, його необхідно розвести в теплій воді та нанести на проблемну ділянку. Залиште засіб на 15 хвилин, щоб склад добре вбрався.

Чистий спирт, гас, горілка – хороші компоненти для видалення жуйки, але їх потрібно використовувати акуратно та намагатися наносити й прати в одному напрямку. Не рекомендується використовувати спирт у складі духів, його відсоток там не великий, а ось запах, особливо різкий, буде дуже довго вивітрюватися.

Хімія

Є спеціальні хімікати, які допомагають прибрати різного виду забруднення з килимка. Важливо уважно читати керівництво, інакше можна принести більше шкоди. Як правило, ці кошти універсальні, але завжди вказується що вони краще прибирають: жир, бруд, фарбу та інше.

Корисні поради

Для очищення краще використовувати скребок або ніж з тупим лезом, наприклад, як для масла або яким ріжуть пластилін. Зіскрібати потрібно в одну сторону, якщо ворс високий, то по його напрямку.

Не потрібно поспішати вирізати ворсинки, якщо забруднення не прибирається. Якщо не допоміг один засіб, може допомогти інший.

Якщо килимок маленький і немає на вулиці морозу, можна використовувати морозилку. При скачуванні потрібно бути акуратним, щоб пляма не стала більше та не дотикалося чистого простору.

Звернутися до фахівців

Клінінгові компанії займаються видаленням забруднення, застосовуючи професійні засоби. Тому, якщо є можливість звернутися до клінера, зробіть це. У компанії Yoyclean вам допоможуть з будь-якими забрудненнями.